Kontakty z nauczycielami

Projekt „Podniesienie jakości kształcenia zawodowego poprzez wyposażenie pracowni szkolnych” RPO WZ 7.1.2

W styczniu 2010 roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie rozpoczął realizację projektu pn. „Podniesienie jakości kształcenia zawodowego poprzez wyposażenie pracowni szkolnych”, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013, dofinansowanego w ramach Działania 7.1.2 – Infrastruktura Edukacyjna – szkolnictwo ponadgimnazjalne.
W szkole zaadaptowano pomieszczenia w których utworzono siedem specjalistycznych pracowni do praktycznej nauki zawodu.
W I kwartale 2010 roku rozpoczęto procedurę nr 1 i 2 na zakup wyposażenia do pracowni diagnostycznej, hotelarskiej, obsługi konsumenta oraz gastronomicznej.
Pracownia hotelarska, dwupoziomowy szkolny hotelik, wyposażony w  recepcję hotelową z terminalem kart płatniczych, telefonem, urządzeniem wielofunkcyjnym, systemem komputerowym ze specjalistycznym oprogramowaniem. Aneks kuchenny ze sprzętem AGD, sypialnię z dwoma jednoosobowymi łóżkami i szafkami, salon z wygodnymi meblami wypoczynkowymi, telewizorem, DVD, kawiarką, sejfem z kluczem chipowym. Łazienkę z prysznicem, bidetem, suszarką do włosów i WC oraz wózki room-service i serwisowy dla pokojowej. Wartość pracowni to 64 885,70 zł.
Do pracowni gastronomicznej zakupiono sprzęt m.in. piec konwekcyjny, kuchenki elektryczne z piekarnikiem, zmywarkę, specjalistyczne stoły robocze, drobny sprzęt AGD: robot kuchenny, naświetlacz do jaj, grille, frytownicę, podgrzewacze, szybkowar, kuchenkę mikrofalową. W pracowni znajdują się także zestawy garnków, naczyń kuchennych, sztućców, stroje robocze, specjalistyczne oprogramowanie, tablica jezdna, rzutnik, ekran. Wartość pracowni wynosi 33 625,40 zł.
W pracowni obsługi konsumenta znajduje się profesjonalna lada barowa z kasą fiskalną, ciśnieniowym ekspresem do kawy, z różnorodną zastawą stołową, kompletem kieliszków, szklanek, sztućców. Specjalistyczny sprzęt barmański i kelnerski, komplet stołów z krzesłami wraz z nakryciami, sprzęt dydaktyczny z projektorem, rzutnikiem i ekranem.
Wartość pracowni wynosi 27 649,05 zł.
Pracownia diagnostyczna wyposażona jest w urządzenia do diagnostyki układów podwozia pojazdów samochodowych, urządzenia do diagnostyki układów zasilania silników
z zapłonem iskrowym i samoczynnym, urządzenia do diagnostyki układów bezpieczeństwa
i komfortu jazdy. Wartość pracowni wynosi 219 966,00 zł.
W I kwartale 2011 roku rozpoczęto procedurę nr 3 i 4 na zakup wyposażenia do pracowni budowlanej, komputerowej oraz częściowo pracowni stolarskiej.
Pracownia projektowo-budowlana wyposażona została w profesjonalne 32 stanowiska z laptopami ze specjalistycznym oprogramowaniem do projektowania i kosztorysowania, tablicę interaktywną na podstawie jezdnej z projektorem, systemy testów Testico z pilotami, deski kreślarskie Rotring Rapid format A3, niwelator kodowy Trimble Dini 0.3, tablet bezprzewodowy, urządzenie wielofunkcyjne, szafy pancerne na laptopy.
Wartość pracowni wynosi 147 815,20 zł.
W pracowni komputerowej powstało 16 stanowisk z laptopami ze specjalistycznym oprogramowaniem, urządzeniem wielofunkcyjnym, skanerem, tabletem A5 oraz projektorem z ekranem. Wartość pracowni wynosi 69 158,14 zł
Wyposażenie pracowni stolarskiej w specjalistyczne maszyny i urządzenia do obróbki drewna oraz do obróbki mechanicznej metali zakończy się w I kwartale 2012 r., w chwili obecnej w pracowni znajduje się strugarka czterostronna oraz frezarka do drewna.
Wartość obu maszyn wynosi 50 000,00 zł.
W ramach promocji projektu powstała gablota ze zdjęciami pracowni, zakupiono tablice informacyjne, ustawione przy każdej nowoutworzonej pracowni, oraz wydano broszurę promocyjną. Na promocję projektu wydano 1 910,90 zł.
Całkowita wartość projektu we wniosku o dofinansowanie opiewa na sumę 893 960,00 PLN.

Dziennik elektroniczny LIBRUS